Waar ben jij
zo bang voor
en waarom sluit ik
me af van jou, denk ik
alleen in de straten

met oortjes in mijn oren
die spreken maar niet horen
terwijl een neonletter
knippert naar me
in mijn gedachten. Het is de a.

Want ergens moet alles beginnen,
het alles van het niets, niets
dat ik deel met de nacht, samen
in de dampwolk uit mijn mond.

Nul balkjes in de lucht,
waar ik ook reik, geen ogen
om in te spartelen, zonder
roep om hulp
Verdrinken doen we wel alleen.

Kalm rijgt het bestaan aaneen
in lange halen, onvoldaan
het zal steken, trekken
en uiteindelijk verbinden,
in de eindknoop

waarin ik verdwijn
en nog net, nét
vraag

Waar ben jij ?

Tijdens de lockdown leest dichter René van Densen elke dag een gedicht voor uit zijn dichtbundels. In navolging van Gert Vanlerberghe’s Balkonnenvrees heeft hij deze reeks Keukenvrees gedoopt. Op deze manier kunnen blinden en slechtzienden ook wat van zijn poëzie meekrijgen en hebben het bijkomende voordeel dat ze René zelf niet kunnen zien. De bofferds.

Kaft van dichtbundel Luisterend en Stuimig

Dit gedicht verscheen in
“Luisterend en Stuimig”

De derde dichtbundel van René van Densen verkent als thema feest, in negen hoofdstukken die elk een element nader onderzoeken. Het is zo’n feest waar je liever niet was geweest. Wat doe je hier ? Maken de gesprekken of de spijs het de moeite ? Was de eenzaamheid echt erger dan dit ? En dan… Nog een plottwist ook. Het was de eerste officiële bundel van Van Densen, nadat hem door een collega-dichter was uitgelegd dat zijn eerste twee publicaties ‘bundelingen’ zijn. Het verschil is blijkbaar dat bij een bundel een thema toegepast is, al vond hij zelf bij zijn tweede bundel ook thema terug. Maar als de mensen een bundel willen, zullen ze een bundel krijgen.
De presentatie van Luisterend en Stuimig was ook het startschot voor uiteindelijk 5 jaar Droef.Gent, het unieke (cultuur)Podium voor Pessimisme.


Share Button

Door Rene van Densen

Schrijver, dichter en mafkees René van Densen publiceert niet alleen op internet. Er zijn ook boekjes van hem te koop in zeer gelimiteerde oplagen (en hij doet niet aan tweede drukken).

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *