Het is scheverende schijn en
louterende onwaarde

Praten over piraterij en
leuterend met onbewaarden

Het is verdomme
valse muiterij !

Een stil trommende munt
die niet meer klinken kan,
De man van een schaduw
van een schaduw van de man

Loop verdomme naar
het planking en vlag
de wimpel op een lap

Je onprotest is hoogst
hilarisch, je ruggegraat
een slappe grap

Voel je je aangesproken,
luister dan maar
weer eens braaf

En ééns per jaar mag u
uzelf zijn, in een gek pak,

met bier

alaaf.

Dit gedicht verscheen in
“Onderop De Stapel Rechts”

De vierde dichtbundel van René van Densen verkent als thema verhuizen, transitie van één situatie naar een andere. Waarbij je altijd dingen kwijtraakt, maar er ook iets nieuws ontstaat, gesymboliseerd door kleine poëziedoosjes die je kunt uitknippen en die een nieuw gedicht vormen, maar waarbij je dan wel zes andere gedichten moet laten verdwijnen. Verdeeld in metaforische ruimtes in een nieuw huis verkent Van Densen wat je wel of niet mee moet nemen.
“Er lopen tig dichters rond in Nederland en Vlaanderen die al blij zouden zijn met de kruimels die van van Densens tafel vallen.” – Anton Voloshin


Share Button

Door Rene van Densen

Schrijver, dichter en mafkees René van Densen publiceert niet alleen op internet. Er zijn ook boekjes van hem te koop in zeer gelimiteerde oplagen (en hij doet niet aan tweede drukken).

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *